AVAX Coin ve Bu 7’si İçin Kritik Gelişmeler: Garanti BBVA Açıkladı!

Türkiye’nin önde gelen bankalarından Garanti BBVA, kripto para sektöründeki yatırımlarına devam ediyor. Bankanın kripto varlıklara odaklanan kolu olan Garanti BBVA Dijital Varlıklar, Avalanche (AVAX coin)’ı platformuna eklediğini duyurdu. Bu sırada, diğer çeşitli altcoinlerden önemli duyurular geldi. İşte detaylar…

Garanti BBVA’dan AVAX coin hamlesi

Garanti BBVA, AVAX’ı platforma ekliyor. Bu hamleyle Garanti BBVA Dijital Varlıklar, müşterilerine Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve USD Coin (USDC) varlıklarının ardından dördüncü bir kripto para birimi sunmuş olacak. Bankanın Genel Müdür Yardımcısı ve Garanti BBVA Dijital Varlıklar Yönetim Kurulu Başkanı M. Çağrı Süzer, açıklama yaptı. Süzer, Avalanche (AVAX) desteğinin Türk yatırımcılar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmasını beklediklerini sözlerine ekledi. Garanti BBVA Dijital Varlıklar’ın platformuna eklenen Avalanche (AVAX) tokenleri, ilk etapta saklama hizmetiyle kullanıcılara sunulacak. Yakın zamanda ise AVAX alım satım hizmeti de devreye alınacak.

Merlin Chain Memeland ve Starknet duyuruları

Merlin Chain, 25 Nisan’da bir açıklama yaptı ve kullanıcıların M-BTC’yi daha önce almamışlarsa, sırasıyla gas ücreti veya gas ücreti olmadan L1 adresine veya L2 adresine “stake” çıkarmayı seçebileceklerini duyurdu. Stake çıkarma süresi 3 gün 24 saattir. M-BTC’yi daha önce almış olan kullanıcılar ise 1:1 oranında BTC ile değiştirebilir ve BTC’yi cüzdanlarına gönderebilirler. Merlin Chain, kullanıcıları yoğun olmayan saatlerde değişim işlemini gerçekleştirmeye teşvik ediyor.

Memeland NFT projesi, 25 Nisan’da hak kazanan Stakeland kullanıcılarına toplam 1 milyon Runecoin kırmızı zarfı dağıtacağını duyurdu. Her kırmızı zarf 420 Runecoin içeriyor. Kullanıcılar, anlık görüntü (snapshot) sırasında toplam stake’lerinin %80’ine kadar istedikleri kadar stake’i yakmayı seçebilirler. Varsayılan yakma oranı %69’dur. Kullanıcının tahsisi bir kırmızı zarftan azsa, herhangi bir kırmızı zarf almayacaktır ve kalan stake’ler bir sonraki etkinlikte iade edilecektir. Yakma süresi 26 Nisan 2024 saat 13:00’te sona erecek.

Diğer yandan Starknet Foundation, 25 Nisan’da, kurulu ekiplerin Starknet ana ağına (veya Starknet ana ağına yerleşen uygulama zincirlerine) oyunlar başlatmalarını desteklemeyi amaçlayan “Advance” pilot fırsatını başlattığını duyurdu. Program, oyunlar için kullanılan ağ ücretlerini eşleştirecek ve oyun geliştiricilerinin hesaplarına yatırarak büyümelerini ve Starknet ekosistemindeki gelişmelerini hızlandırmalarını sağlayacak. Programın kredi limiti 1 milyon dolara kadar olacak.

Coinbase’ten WIF duyurusu, BounceBit haberi

TON, 25 Nisan’da resmi olarak, Getgems, xRare ve NFT Diamonds gibi TON NFT pazarlarında 2.061 NFT işlemcisine ve sahibine 105.600 TON (yaklaşık 600.000 dolar) airdrop yapacağını duyurdu. Ayrıca, 25 Nisan’da yapılan resmi açıklamaya göre, Coinbase, Coinbase International Exchange ve Coinbase Advanced’de Dogwifhat (WIF) sürekli vadeli işlemleri için destek ekledi. Limit, piyasa, stop-loss ve limit stop emirleri artık kullanılabilir.

Diğer yandan SynFutures, MERL, YIELD ve MANEKI için kalıcı vadeli işlem sözleşmeleri başlatacağını açıkladı. Son olarak Bitcoin re-stake blockchaini BounceBit, 25 Nisan’da yaptığı duyuru ile Water Margin (Points Paradise) ve East-to-West (BIT Teşvik Programı) etkinliklerinin sona erdiğini açıkladı. BounceBit, ticaret başlamadan önce bu etkinliklerden herhangi birine katılan tüm uygun katılımcılara BB airdrop yapacak.  

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x